Apel Wojewody o odpowiedzialność
2021-07-02

- Apelujemy o odpowiedzialność, a przejawem tej odpowiedzialności są szczepienia - mówił dziś gość porannej rozmowy wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który przekazał, że już ponad milion mieszkańców Małopolski w pełni zaszczepiło się preparatami przeciwko Covid-19.

- Szczepienia przebiegają sprawnie. Polacy dobrze oceniają program szczepień. Ponad 70% Polaków uważa, że to było dobrze przygotowane. Działamy na wielu frontach. 3-4 lipca będziemy szczepili w 11 miejscach niezwykłych. Jeden punkt będzie na płycie Rynku w Bochni, inny będzie w Krakowie na Małym Rynku. Kolejne w: Konarach, Kleczy Dolnej, Bolesławiu, Sieprawiu, Pojałowicach, Szycach, Niedzicy i Bieczu. Chcemy dotrzeć ze szczepieniami wszędzie. Dane wskazują, że robimy wszystko, żeby zaszczepić jak największą liczbę mieszkańców – mówił przedstawiciel rządu w terenie, który podkreślił widoczny spadek zainteresowania szczepieniami.

- Będziemy rozmawiać z samorządowcami, żeby zmobilizować gminy z najniższym wskaźnikiem. Samorządowcy mogą poprosić o kontener, służby udzielą wsparcia. Samorządowcy z tych regionów twierdzą, że wielu mieszkańców Podhala pracuje poza granicami i tam się zaszczepili- zaznaczył Łukasz Kmita.

Następnie rozmowa oscylowała wokół sytuacji kryzysowych jakie miały miejsce w drugiej połowie czerwca w Nowej Białej, gdzie wybuchł pożar oraz na Nowosądecczyźnie, gdzie wiele szkód wyrządziła trąba powietrzna.

- Zmieniłem sposób podejścia urzędników. Dzisiaj w takiej sytuacji dyrektorzy pracują 24 godziny na dobę, podpisują wystąpienia do resortów o pomoc. Nawet w sobotę w nocy. Tak było w przypadku Nowej Białej, gdzie w nocy z soboty na niedzielę był pożar. Już wtedy Pani Dyrektor przyjechała do urzędu w nocy, żeby podpisać w moim imieniu wystąpienie do Premiera. Środki mieliśmy w niedzielę, w poniedziałek były na koncie Urzędu Gminy. Tego jeszcze nie było – mówił Wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.


20210702_RADIOKRAKÓW 20210702_RADIOKRAKÓW 20210702_RADIOKRAKÓW
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj