Nowe miejsce stacjonowania karetek w Wieliczce – kolejny krok
2021-06-18

Trwają prace, których celem jest utworzenie nowego miejsca stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Wieliczce. Kolejny etap zwieńczyło dzisiaj uroczyste podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści: Urszula Rusecka i Rafał Bochenek, zaś w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity w wydarzeniu uczestniczyła dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa.

Obecni byli także: marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski wraz z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką, małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek, wieliccy starostowie Adam Kociołek i Henryk Gawor oraz dyrektor naczelna Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Małgorzata Popławska.  

- Zapewnienie bezpieczeństwa Mieszkańcom Małopolski jest naszą wspólną troską i wielkim zobowiązaniem. Z tym większą satysfakcją odnoszę się do wszelkich inicjatyw, które służą temu celowi. Nie ulega wątpliwości, że budowa siedziby Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Wieliczce to kluczowa pod tym względem inwestycja – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita w liście, który został odczytany podczas uroczystości.  

Inwestycja zakłada utworzenie w Wieliczce przy ul. Powstania Styczniowego nowego, dużego Centrum Administracyjnego, w którym docelowo oprócz zespołów ratownictwa medycznego zlokalizowane będą także komendy straży pożarnej, policji i służb powiatowych. Znaczenie inwestycji jest ogromne. Dzięki niej poprawią się warunki pracy zespołów ratownictwa medycznego, a dobre ulokowanie przełoży się na jeszcze sprawniejsze wyjazdy karetek z miejsca ich stacjonowania. Nowa siedziba pomieści także pokoje łączności i opracowania dokumentacji medycznej. Będzie też miejsce na magazyn na leki i materiały medyczne. Nie zabraknie oczywiście garażu dla ambulansów.  

Miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego, które powstanie w Wieliczce, zajmie grunty Skarbu Państwa przekazane notarialnym aktem darowizny na rzecz Województwa Małopolskiego. Zgody na taką darowiznę udzielił Wojewoda Małopolski, a akt notarialny został podpisany 26 lutego 2021 r. 

DSC_0514DSC_0844DSC_0856DSC_0555DSC_0669DSC_1307DSC_1102DSC_1165DSC_0264DSC_0334DSC_0254DSC_0368WieliczkaDSC_0273WieliczkaDSC_0278WieliczkaDSC_0269Wieliczka
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj