Otwarcie Konsulatu Honorowego Hiszpanii w Krakowie
2021-06-17

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita uczestniczył dzisiaj w uroczystym otwarciu Konsulatu Honorowego Hiszpanii w Krakowie. Życzmy sobie, aby to wydarzenie stało się dla nas wszystkich impulsem do ożywienia więzi polsko-hiszpańskich – mówi wojewoda.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli także ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama oraz konsul honorowy Hiszpanii w Krakowie Radosław Fronc.

- To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło tak wielu znamienitych gości, dowodzi, że Kraków i Małopolska to przyjazne miejsca do inicjowania i utrwalania współpracy międzynarodowej. Jestem przekonany o tym, że wśród licznych przedstawicielstw dyplomatycznych, które znalazły siedzibę w stolicy naszego regionu, hiszpański Konsulat zajmie ważną pozycję – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

- Liczę na ożywione kontakty, które zaowocują cennymi przedsięwzięciami na płaszczyźnie ekonomicznej, kulturalnej i naukowej. Nasze kraje łączy wiele podobieństw, a to — jak wiemy — w znacznym stopniu wpływa na wzmocnienie dobrych relacji. Warto zauważyć, że niespełna miesiąc temu członkowie rządów na czele z premierami naszych państw uczestniczyli w XIII Polsko-Hiszpańskich Konsultacjach Międzyrządowych. W przyjętej na koniec spotkania deklaracji możemy przeczytać, że „stosunki gospodarcze, handlowe i inwestycyjne między obydwoma krajami są priorytetem dla obu rządów, które pragną je w jak największym stopniu wzmacniać” – dodaje wojewoda małopolski.

Łukasz Kmita pogratulował otwarcia konsulatu i podziękował wszystkim zaangażowanym w umacnianie polsko-hiszpańskich relacji.

20210617_Konsulat Hiszpanii 20210617_Konsulat Hiszpanii 20210617_Konsulat Hiszpanii 20210617_Konsulat Hiszpanii 20210617_Konsulat Hiszpanii 20210617_Konsulat Hiszpanii 20210617_Konsulat Hiszpanii
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj