Sukces akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”
2021-06-14

- To była niezwykle udana akcja. Zaszczepiliśmy blisko 3 tysiące osób. Chcę podkreślić, że były to osoby nie tylko z Małopolski, ale i całej Polski – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita w programie „Bliżej polityki” w TVP3 Kraków, podsumowując weekendową akcję „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”.

- Myślimy o tym, aby takie akcje – pokazujące naszą otwartość na docieranie do różnych środowisk – powtórzyć. Mam nadzieję, że samorządowcy skontaktują się niebawem z Urzędem Wojewódzkim i takie akcje będziemy realizowali, także w mniejszych miejscowościach – podkreślał wojewoda Łukasz Kmita, który zaznaczył, że najwięcej szczepień, bo aż 800, zostało wykonanych na Pustyni Błędowskiej.

- Zapewniamy środki finansowe na uruchomienie zespołów szczepiennych, ale także na akcję promocyjno-informacyjną. Samorządy, które będą miały najwyższy poziom szczepień, mogą otrzymać znaczące środki, nawet milion złotych na inwestycje. To doskonała zachęta do tego, aby jeszcze lepiej promować szczepienia przez samorządowców – mówił wojewoda.
Zachęcamy do obejrzenia całego programu.

Jak dziś w Radiu Kraków w programie „O tym się mówi” zapowiedział wojewoda, akcja weekendowych szczepień będzie kontynuowana i najpewniej w najbliższym czasie odbędzie się w Krościenku nad Dunajcem oraz Rabce-Zdroju (zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z red. Jackiem Bańką: https://www.radiokrakow.pl/audycje/lukasz-kmita-kolejna-akcja-szczepien-w-kroscienku-i-rabce).


20210614_blizej polityki 20210614_blizej polityki 20210614_blizej polityki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj