Kolejne inwestycje w Małopolsce
2021-06-10

Firma MAN Truck&Bus SE przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce zainwestuje w rozwój Małopolski 95 mln euro. Dzisiaj w Krakowskim Parku Technologicznym pomiędzy firmą a m.in. wicepremierem, ministrem rozwoju, pracy i technologii Jarosławem Gowinem oraz wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą zostało zawarte memorandum o współpracy.

W wydarzeniu udział wzięli także wiceminister rozwoju w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii Anna Kornecka, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, starosta wielicki Adam Kociołka, burmistrz Niepołomic Roman Ptak, zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk oraz prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciech Przybylski.

Nowy projekt inwestycyjny zakłada przeznaczenie 95 mln euro na rozbudowę, wyposażenie oraz modernizację zakładu w Niepołomicach. Dzięki tym środkom przedsiębiorstwo zwiększy zdolność produkcyjną i zatrudni docelowo łącznie ponad 2500 pracowników.

– Ogłaszana dziś rozbudowa zakładu MAN w Niepołomicach sprawi, że stanie się on prawdziwym kolosem. Inwestycja ta oznacza bowiem setki – a docelowo tysiące – atrakcyjnych miejsc pracy. Oznacza dla niepołomickiego zakładu skok technologiczny i wyższe miejsce w łańcuchach dostaw. Oznacza wreszcie ważny krok na drodze transformacji naszego przemysłu w kierunku nowoczesności, konkurencyjności i efektywności. A to jest moje oczko w głowie i cel jednego z flagowych programów mojego ministerstwa. Otóż nowa Polityka Przemysłowa Polski zapewni nam powrót na ścieżkę trwałego i szybkiego wzrostu gospodarczego po pandemii. Wydarzenie to pokazuje, że w biznesie tak samo jak w życiu liczy się konsekwencja i działanie długofalowe, ale również kluczowe jest to, aby prowadzić grę zespołową – mówi wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin.

– Wojewoda Małopolski dołoży wszelkich starań, aby wesprzeć działania firmy MAN. Nowe inwestycje to zwiększona zdolność produkcyjna, a to oznacza nowe miejsca pracy dla Małopolan i rozwój gospodarki oraz regionu Małopolski. Liczę na owocną współpracę i dalszy rozwój naszej Małej Ojczyzny. Razem jesteśmy silniejsi i razem możemy wykorzystywać potencjał naszego regionu. Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom, którzy stawiają na innowacyjność i wyznaczają sobie ambitne cele. Każda nowa inwestycja w dobie po pandemii ma szczególne znaczenie – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Rozwój firmy MAN w Niepołomicach zapewnią:

- dostęp pracowników fizycznych do centrum treningowego,

- budowa parkingu dla spedytorów,

- rozbudowa infrastruktury drogowej,

- rozszerzenie publicznego transportu zbiorowego,

- zmodyfikowanie siatki połączeń kolejowych,

- budowa ciągu pieszo-rowerowego,

- zapewnienie możliwości mieszkaniowych dla nowych pracowników,

- zapewnienie bazy możliwych podwykonawców procesów montażowych,

- zapewnienie informacji dotyczącej systemów certyfikowania dla dostawców branży motoryzacyjnej.

– Koncern MAN znajduje się w przełomowym momencie swojej historii, podejmując kompleksową transformację przedsiębiorstwa, które dyktują nam wyzwania przyszłości. Polska jest dla nas w tym procesie bardzo ważnym krajem – zapewnia Michael Kobriger, członek zarządu MAN Truck & Bus SE, odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Decyzja o wsparciu dla MAN Truck jest największą inwestycją w tym roku w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zarządzanej przez Krakowski Park Technologiczny.

197996204_170889005044705_3783625822356669190_nKPT_MAN KPT_MAN KPT_MAN KPT_MAN KPT_MAN KPT_MAN KPT_MAN
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj