Rozpoczął się Festiwal Zawodów w Małopolsce 2021!
2021-06-10

Rusza ósma odsłona Festiwalu Zawodów w Małopolsce! Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w formule on-line w dniach 10-11 oraz 14 czerwca. Na wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia zawodowego w Małopolsce, czekają inspirujące prezentacje szkół, ciekawe rozmowy oraz konsultacje i pokazy. Na Festiwalu był dzisiaj wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Festiwal jest skierowany przede wszystkim do uczniów, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej i zaplanowaniem swojej przyszłości. Dodatkowo, podczas targów także rodzice mogą skorzystać z fachowej porady doradcy zawodowego, dotyczącej wsparcia dzieci we właściwym wyborze ścieżki edukacyjnej. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu specjalnej infolinii, działającej przez cały czas trwania wydarzenia. Festiwalowi towarzyszył briefing prasowy, w którym uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Cieszę się ogromnie, że pomimo ograniczeń epidemicznych, udało się przygotować Studio Festiwalowe. Jest to olbrzymia skarbnica inspiracji. Wierzę, że uczniowie, którzy są na etapie rozeznawania swoich predyspozycji zawodowych, z dużą przychylnością zapoznają się z przygotowaną dla nich ofertą, a ta z kolei pozwoli odnaleźć zawodowe powołanie. Oferta kształcenia w Małopolsce jest ogromna. Życzę wszystkim, aby podążali edukacyjną ścieżką, która będzie pełna pasji i zaangażowania. Polski rząd stawia na rozwój i innowacyjność. Potrzebujemy młodych ludzi niebojących się wyzwań i wysoko stawiających sobie poprzeczkę. Szeroko inwestujemy w rozwój. Podstawowym wymiarem inwestycji jest kapitał ludzki. Niech Festiwal Zawodów będzie okazją do dokonywania właściwych wyborów drogi życiowej dla wszystkich młodych ludzi, którzy skorzystają z przygotowanej oferty – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Serdecznie dziękuję dyrektorom szkół, uczniom i nauczycielom, organom prowadzącym, przedsiębiorcom, patronom za zaangażowanie w przygotowanie tegorocznej edycji festiwalu. Wymaga to odpowiedniej wiedzy, zaangażowania, kreatywności, poświęcenia swojego wolnego czasu oraz pasji, którą przede wszystkim trzeba mieć, aby być fachowcem w danej dziedzinie i zarażać swoim entuzjazmem innych. Dziękuję gościom ze świata mediów, kultury, sportu, biznesu, którzy zdecydowali się uczestniczyć w programie Festiwalowym i opowiedzieć uczniom i nam wszystkim o swoich ścieżkach zawodowych i edukacyjnych, o wyborach - nie zawsze łatwych, o przepisie na sukces, o talencie, o wytrwałości i motywacji do dalszej pracy – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Ze względu na trudny czas pandemii, festiwal jest realizowany w zupełnie nowej formule on-line: Studia Zawodów, Studia Medycznego oraz spotkań z przedsiębiorcami. W programie wydarzenia zaplanowano: ciekawe prezentacje zawodów, szkół branżowych i techników oraz szkół i uczelni medycznych z całej Małopolski, a także rozmowy z przedstawicielami świata mediów, kultury, edukacji i nauki, biznesu, samorządu, m.in. Karolem Okrasą, Justyną Kowalczyk, Kamilem Stochem, Janem Dąbrowskim, Janem Melą, Pauliną Maroną, Andrzejem Bargielem, Małgorzatą Rdest i Pawłem Orleańskim.

Program Studia Zawodów poprowadzą Ida Nowakowska, Katarzyna Cichopek oraz Tomasz Wolny. W pierwszym dniu Festiwalu będzie można się zapoznać się z zawodami ze strefy turystyczno-gastronomicznej, elektryczno-informatycznej, społeczno-medycznej, budowlanej i energetycznej i chemicznej. W drugim dniu Festiwalu zapraszamy do odwiedzenia strefy handlowo-usługowej, mechaniczno-transportowej, rolniczo-leśnej oraz mundurowej, gdzie swoją ofertę zaprezentują: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska.

Na uczniów czekają także przedsiębiorcy, z którymi można się spotkać w ramach warsztatów i webinarów już 14 czerwca.
Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Więcej informacji pod adresem: www.zawodowa.malopolska.pl.
Festiwal Zawodów jest dostępny 10 i 11 czerwca na platformie internetowej, linki poniżej:
Studio Medyczne
Studio Zawodów
Festiwal Zawodów w Małopolsce uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce Festiwal_Zawodów_w_Małopolsce
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj