257 metrów, które mają kluczowe znaczenie dla Tuchowa
2021-05-25

Dokładnie 257,10 m – to długość prawobrzeżnego wału przeciwpowodziowego na rzece Białej, który niebawem zostanie wybudowany i dopełni system umocnień. Inwestycja powstanie w Tuchowie. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita właśnie wydał pozwolenie dla tej inwestycji.

Inwestor, którym jest Gmina Tuchów, może od razu rozpocząć prace. Decyzja o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej ma bowiem rygor natychmiastowej wykonalności. 

  - Domykamy niniejszym pewien ważny etap. Nie ma wątpliwości, że zabezpieczenie przeciwpowodziowe to jeden z priorytetów działań administracji w naszym województwie. Małopolska wielokrotnie zmagała się z podtopieniami i powodziami. Dlatego cieszę się, że do Tuchowa mogę przekazać te dobre wiadomości: będzie pełny wał przeciwpowodziowy tak istotny z punktu widzenia Mieszkańców tego miasta – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

Zadanie to będzie realizowane równocześnie z budową drogi wojewódzkiej DW977, której korpus stanowić będzie na tym odcinku prawobrzeżny wał przeciwpowodziowy rzeki Biała. 

W powiązaniu z korpusem obwodnicy Tuchowa całość ma zapewnić kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe dla prawobrzeżnej części miasta Tuchowa.

Inwestycja powstaje dzięki środkom z Województwa Małopolskiego oraz środkom własnym Gminy Tuchów. 


Decyzja_Tuchów Decyzja_Tuchów Decyzja_Tuchów Decyzja_Tuchów Decyzja_Tuchów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj