Na nich zawsze można liczyć
2021-05-20

Ten zawód to spełnienie marzeń prawie każdego dziecka. Ale okoliczności, z jakimi trzeba się mierzyć, wykonując go, to wyzwania często wykraczające poza możliwości przeciętnego człowieka. Strażacy – bo o nich mowa – niosą pomoc w każdej sytuacji i w każdych warunkach. Za ten trud pokonywania codziennych zadań otrzymali dzisiaj szczególne podziękowania. W uroczystej zbiórce z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka 2021 uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecni byli także m.in. zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny oraz komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek. 

– Nigdy nie pytacie: dlaczego? Słychać inne pytanie: jak możemy pomóc? Pada ono nie tylko wtedy, gdy przychodzi zagrożenie, wybucha pożar, wypadek samochodowy uwięzi kogoś wewnątrz pojazdu lub żywioł zagrozi mieniu i ludziom. Pojawia się ono także w sytuacjach zwykłych, codziennych. Pojawiło się i wtedy gdy epidemia nas wszystkich postawiła w gotowości do pełnienia służby w nadzwyczajnych warunkach. Dzisiaj w szczególny sposób chcę powiedzieć: dziękuję. Dziękuję nie tylko za sumienne wykonywanie powierzonych zadań, ale także za godną postawę i gotowość do niesienia pomocy w każdych okolicznościach – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

Wojewoda na placu przed Komendą Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przekazał na ręce wyróżnionych strażaków odznaczenia państwowe. Łącznie 11 osób zostało odznaczonych Srebrnym lub Brązowym Krzyżem Zasługi przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę z rąk wojewody odebrało 87 strażaków. Wręczone zostały także Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa.   

Wszystkie odznaczenia to wyraz uhonorowania dla pożarniczej służby i wykazanego przez strażaków poświęcenia.

– Niech przekazane dzisiaj wyróżnienie będzie dla Was inspiracją do dalszej pracy „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek” – dodaje wojewoda. 

Podczas uroczystości ponad 40 strażaków odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. 

DSC_8144OdznaczeniaDSC_8170OdznaczeniaDSC_8325OdznaczeniaDSC_7935OdznaczeniaDSC_7944OdznaczeniaDSC_7955OdznaczeniaDSC_7900 OdznaczeniaDSC_8021OdznaczeniaDSC_8094OdznaczeniaDSC_8804OdznaczeniaDSC_8707OdznaczeniaDSC_8646OdznaczeniaDSC_8762OdznaczeniaDSC_8678OdznaczeniaDSC_8496OdznaczeniaDSC_8418OdznaczeniaDSC_8576Odznaczenia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj