Pierwsze takie mistrzostwa w Krakowie
2021-05-12

Po raz pierwszy w stolicy Małopolski odbywają się Drużynowe Mistrzostwa wojewódzkich sztabów wojskowych w tenisie ziemnym. Żołnierze rywalizują o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie. 

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas uroczystego otwarcia mistrzostw życzył wszystkim uczestnikom powodzenia.

– Sport uczy rywalizacji, ale też współpracy. Zmagania na korcie to sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności. Życzę wszystkim zawodnikom powodzenia oraz przede wszystkim solidnego zastrzyku endorfin – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Organizowane w ramach współzawodnictwa sportowego na szczeblu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego mistrzostwa potrwają do 14 maja 2021 roku.

Tenis ziemny nie jest jedyną dziedziną, w ramach której wojewódzkie sztaby wojskowe wraz z podległymi wojskowymi komendami uzupełnień realizują współzawodnictwo sportowe.  W ciągu każdego roku kalendarzowego żołnierze mają możliwość sprawdzenia się w: piłce siatkowej, unihokeju oraz strzelaniu z pistoletu wojskowego.

Mistrzostwa mają na celu:

  • umożliwienie żołnierzom zaprezentowania poziomu swojego wyszkolenia;
  • inspirowanie żołnierzy do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej,
  • wyłonienie wspólnej reprezentacji na mistrzostwa Wojska Polskiego,
  • integracja żołnierzy służących w terenowych organach administracji wojskowej (TOAW, czyli WSzW i WKU),
  • propagowanie wśród żołnierzy aktywnych form wypoczynku.

Kategorie rozgrywane w czasie mistrzostw:

  1. Drużynowe mistrzostwa wojewódzkich sztabów wojskowych - gra podwójna i gry pojedyncze.
  2. Turniej pocieszenia (dla przegranych w I rundzie) - gra pojedyncza o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie.

20210512 Mistrzostwa WSzW w tenisie ziemnym 20210512 Mistrzostwa WSzW w tenisie ziemnym 20210512 Mistrzostwa WSzW w tenisie ziemnym 20210512 Mistrzostwa WSzW w tenisie ziemnym
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj