Dla Mieszkańców. Rządowe programy infrastrukturalne w gminie Libiąż
2021-04-27

- Ambitne, ciekawe, ale też praktyczne – takie są inwestycje, które powstaną w gminie Libiąż dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wspólnym mianownikiem tych sztandarowych programów rządu Premiera Mateusza Morawieckiego jest idea zrównoważonego rozwoju i to, by realizowane dzięki tym programom inwestycje służyły Mieszkańcom. W przypadku Libiąża to kryta pływalnia – duży obiekt rekreacyjno-sportowy: wyczekiwany przez nich, a planowany przez samorząd od lat. To także budowa drogi gminnej w Libiążu. Dostrzegamy te potrzeby i chcemy pomagać samorządom w realizowaniu takich inwestycji – bliskich ludziom, pozwalających im lepiej się czuć, zwyczajnie potrzebnych – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przed budowaną w Libiążu krytą pływalnią odbył się briefing prasowy posła Krzysztofa Kozika oraz wojewody małopolskiego Łukasza Kmity dotyczący wsparcia, jakie libiąski samorząd otrzymał z RFIL oraz RFRD. W briefingu uczestniczył również burmistrz Libiąża Jacek Latko.

Z I transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych latem 2020 roku do Libiąża trafiła kwota 2 175 574 zł (większą otrzymała w powiecie chrzanowskim tylko gmina Chrzanów). Konkurs rozstrzygnięty pod koniec marca 2021 roku przyniósł dla Libiąża kolejne dobre wiadomości. Gmina otrzymała bowiem 2 mln zł. Dofinansowanie zostanie wykorzystane w ramach realizowanej przez gminę inwestycji polegającej na budowie krytej pływalni wraz z infrastrukturą towarzyszącą na os. „Flagówka” w Libiążu. Obiekt będzie miał powierzchnię użytkową 3 733,62 m² i 2 kondygnacje. Obejmie trzy baseny: pływacki z podnoszonym dnem 25x12,5 m, rekreacyjny 10x9,3 m, brodzik 5,3x3,7 m. Przewidziano także m.in.: zjeżdżalnię, saunę, salę fitness, strzelnicę sportową, ściankę wspinaczkową, dwie tężnie solankowe oraz budowę ciągów komunikacyjnych i zatoki autobusowej.

Z kolei z rozstrzygniętego ostatnio naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina Libiąż otrzymała kwotę 990 927 zł. To dofinansowanie zostanie przeznaczone na powstanie ponad półkilometrowego odcinka nowo budowanej drogi gminnej w Libiążu. Cała inwestycja ma wartość 1 981 854,18 zł, zatem ze środków rządowych gmina otrzyma połowę tej kwoty. Jest to zadanie jednoroczne.

- Bardzo mi jest miło, że jako mieszkaniec gminy mogę włączyć się w te działania, które mogą poprawić nam warunki zamieszkania. Mamy tu okazję mówić o rozwoju gospodarczym, bo każda droga otwiera nam tereny, gdzie możemy kolejne inwestycje lokować, ale również realizować przedsięwzięcia, gdzie nasi Mieszkańcy mogą wypoczywać, korzystać ze swojego czasu wolnego. Dzięki temu Libiąż będzie miejscem atrakcyjnym dla Mieszkańców i nie tylko. Dziękuję samorządowi za współpracę przy pozyskiwaniu środków, dzięki którym możemy wspólnie upiększać naszą małą ojczyznę - mówi poseł Krzysztof Kozik.

- To dobra wiadomość dla Libiąża, bo podwójna wiadomość. Z jednej strony otrzymujemy środki wspierające naszą inwestycję, bardzo istotną dla Mieszkańców. To jest historyczna inwestycja. Pieniądze, które zostaną nam przekazane, pozwolą uwolnić środki inwestycyjne, które wykorzystamy na drogi czy inne potrzeby Mieszkańców. Z kolei droga okalająca, na którą otrzymaliśmy 990 tys. zł, otworzy nam tereny inwestycyjne, na których chcemy budować mieszkania dla Mieszkańców. Bardzo dziękuję za współpracę. Pokazujemy, że my się nie spieramy, że wszyscy jesteśmy gospodarzami. Dla nas najważniejszy jest rozwój naszego miasta. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy mieć takie dobre informacje – dodaje burmistrz Libiąża Jacek Latko.


Rządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie LibiążRządowe programy infrastrukturalne w gminie Libiąż
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj