Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Wsparcie rządowe dla gmin i powiatów z regionu tarnowskiego
2021-04-23

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Bolesławiu, budowa publicznego przedszkola i żłobka w gminie Trzciana czy budowa Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach, to przykład inwestycji zgłoszonych przez małopolskie samorządy, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, przekazał samorządom z terenu powiatów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego symboliczne czeki, potwierdzające przyznanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W wydarzeniu uczestniczyli również parlamentarzyści z subregionu tarnowskiego: Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Pieczarka, Urszula Rusecka, Stanisław Bukowiec oraz Wiesław Krajewski.

- Dzięki decyzji Pana Premiera Mateusza Morawieckiego do małopolskich gmin i powiatów trafiło ponad 220 milionów złotych. Budowa szkół, centrów aktywności kulturalnej czy rozbudowa oświetlenia, to tylko nieliczne działania samorządowe, które otrzymały dofinansowanie. Dziś dla powiatów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego przekazujemy symbolicznie ponad 36 milionów złotych. To środki, które pozwolą samorządom zrealizować inwestycje ważne dla Mieszkańców – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Spotkanie z przedstawicielami powiatów i gmin z regionu tarnowskiego było okazją do rozmów o wyzwaniach, z jakimi borykają się samorządy i przedsiębiorcy w czasie epidemii.

- Polski rząd przeznaczając środki na dofinansowanie inwestycji realizowanych przez samorządy, materializuje założenia zrównoważonego rozwoju kraju. Fundusze, które płyną do gmin i powiatów, to także pomoc dla przedsiębiorców, którzy te zadania będą realizować. To utrzymanie zatrudnienia i stabilizacja finansowa wielu firm – dodaje wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Lista zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z terenu powiatów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego

20210423 Przekazanie czeków region tarnowski 20210423 Przekazanie czeków region tarnowski 20210423 Przekazanie czeków region tarnowski 20210423 Przekazanie czeków region tarnowski 20210423 Przekazanie czeków region tarnowski 20210423 Przekazanie czeków region tarnowski 20210423 Przekazanie czeków region tarnowski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj