Wspólnie pomożemy najbardziej potrzebującym
2021-03-26

Aż 29 podmiotów otrzyma środki w ramach I otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, organizowanego przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę.
 
Dotacje umożliwią pomoc Małopolan znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, w tym skrajnie ubogim, bezdomnym, dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, osobom z niepełnosprawnością lub w podeszłym wieku. Dofinansowanie z budżetu Wojewody Małopolskiego otrzymało 29 projektów na łączną kwotę 500 000 zł.

- Gratuluję podmiotom, które otrzymają te środki. Jestem przekonany, że pomogą one w realizacji celów, jakie założyliśmy, organizując ten konkurs. Dziękuję zarazem wszystkim, którzy okazują wsparcie ubogim i potrzebującym. Ma ono szczególny wymiar w okresie świątecznym i przedświątecznym. Dlatego tak bardzo mi zależy na tym, aby właśnie z tych środków organizowane były takie przedsięwzięcia jak śniadania wielkanocne dla osób tego pozbawionych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W konkursie wzięło udział 35 podmiotów – m.in. z organizacji pozarządowych lub podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie województwa małopolskiego.

Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie.

20210326_konkurs320210326_konkurs220210326_konkurs1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj