Trwa drugi nabór wniosków do programu „Ochrona zabytków”
2021-03-24

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu uruchomiło drugi nabór wniosków do programu „Ochrona zabytków” na 2021 rok. Pozyskane dofinansowanie będzie można przeznaczyć na konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych. Aplikacje można składać do końca marca.

W wyniku rozstrzygnięcia pierwszego naboru wniosków do beneficjentów z województwa małopolskiego trafi łącznie ponad 7 mln złotych. Dofinansowanie uzyska w sumie 30 zadań z zakresu ochrony zabytków.


Dzięki tym środkom możliwa będzie m.in. realizacja kolejnego etapu prac konserwatorskich i robót budowlanych mających na celu zabezpieczenie ruin czternastowiecznego zamku Tenczyn w Rudnie. Środki z programu resortu kultury zostaną również przeznaczone na renowację zabytków sakralnych – m.in. Bazyliki Mariackiej w Krakowie, piętnastowiecznego kościoła pw. Bożego Ciała w Bieczu czy też kościoła św. Kazimierza w Rybnej z XVII w.

Z pełną listą dofinansowanych zadań oraz szczegółowymi zasadami składania wniosków w ramach drugiego naboru można zapoznać się na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Ochrona zabytków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj