Małopolska wobec III fali koronawirusa: uruchomienie szpitala tymczasowego EXPO i powrót do maksymalnej liczby łóżek covidowych
2021-03-15

- Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby COVID-19 nas zaskoczył. Przyrost nowych zakażeń jest na tyle poważny, że idziemy drogą strategicznych decyzji. Te decyzje to zwiększenie liczby łóżek covidowych w regionie. Liczba miejsc dla pacjentów z koronawirusem wzrośnie z 2 do 4 tysięcy. Szpital tymczasowy w hali EXPO zostanie uruchomiony w najbliższy piątek – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas porannej rozmowy w Radiu Kraków.

- Ta strategia została opracowana przez nas wspólnie z marszałkiem, prezydentem miasta, rektorem. Uzbroiliśmy się mocno, żeby przetrwać trzecią falę. Mając doświadczenia z jesieni, zdecydowaliśmy się na odważny i odpowiedzialny krok. Teraz włączamy wszystkie możliwości – tłumaczył wojewoda. 

Rozmawiano także o kontrolach punktów gastronomicznych. Jak wynika z raportu przekazanego Wojewodzie Małopolskiemu, część z restauracji, która zapowiadała otwarcie – nie otworzyła się.   

- Nie ma innej drogi niż to, żeby wszyscy przedsiębiorcy przestrzegali zasad – mówił wojewoda Łukasz Kmita.  


Zachęcamy do wysłuchania całej audycji: https://www.radiokrakow.pl/


20210215_Wojewoda w RadioKraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj