Wojewoda małopolski Łukasz Kmita z wizytą na ziemi limanowskiej
2021-03-09

Wyzwania, jakie stoją obecnie przed samorządami, były tematem wizyty wojewody małopolskiego Łukasza Kmity na Limanowszczyźnie. Wojewoda spotkał się m.in. ze starostą limanowskim Mieczysławem Urygą, a także burmistrzem Limanowej Władysławem Biedą oraz wójtem gmina Limanowa Janem Skrzekutem.

- Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwalają, pomimo epidemii koronawirusa, realizować szereg zadań, poprawiających jakość życia Mieszkańców. Dzięki decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego, uruchamiającej Fundusz Przeciwdziałania COVID-19, epidemia nie zatrzymała gospodarki, a to przełożyło się na najniższe bezrobocie w Europie. To nasz wspólny sukces! – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Starostwie Powiatowym wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał na ręce starosty Mieczysława Urygi symboliczny czek potwierdzający przyznanie przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej dofinansowania w wysokości 210 998 zł z przeznaczeniem na wsparcie domów pomocy społecznej w okresie epidemii koronawirusa.

- Środki, które trafią do domów pomocy społecznej, w znaczący sposób przyczynią się do zapewnienia ich podopiecznym bezpieczeństwa. Dzięki wsparciu finansowemu będzie możliwy zakup niezbędnego sprzętu, wyposażenia, a także środków ochrony osobistej oraz wsparcie kadry – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Ostatnim punktem wizyty na ziemi limanowskiej było spotkanie z samorządowcami gminy Jodłownik - wójtem, radnymi i sołtysami.

20210309 Wizyta Wojewody w Limanowej 20210309 Wizyta Wojewody w Limanowej 20210309 Wizyta Wojewody w Limanowej 20210309 Wizyta Wojewody w Limanowej
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj