Budowa mieszkań w gminie Zakliczyn w ramach RFIL
2021-02-22

W Zakliczynie rusza inwestycja dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pobliskich Lusławicach powstanie budynek wielorodzinny na 40 mieszkań. W uroczystym podpisaniu umowy na realizację inwestycji pomiędzy gminą Zakliczyn a wykonawcą wzięli udział małopolscy parlamentarzyści oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita i II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

- Realizacja zadań, na które gminy otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, to dowód na zaangażowanie państwa w pomoc samorządom. Trudne czasy pandemii pokazały, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego wsłuchuje się w głos samorządowców i udziela wsparcia na zadania, które są dla danej społeczności najważniejsze – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Gmina Zakliczyn otrzymała na realizację zadania dofinansowanie w kwocie 8,5 miliona złotych. W ramach podpisanej umowy powstanie w Lusławicach obiekt złożony z 40 mieszkań wykończonych pod klucz. Poprzez realizację zadania zostanie zapewniony stały pobyt mieszkańcom na terenie gminy oraz przyciągnie nowych mieszkańców spoza jej terenu. Budowa obiektu przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców, a także przełoży się na wzrost atrakcyjności gminy Zakliczyn.

Foto: Gmina Zakliczyn


20210222 Podpisanie umowy Zakliczyn 20210222 Podpisanie umowy Zakliczyn 20210222 Podpisanie umowy Zakliczyn 20210222 Podpisanie umowy Zakliczyn 20210222 Podpisanie umowy Zakliczyn
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj