Budowa elektroenergetycznych sieci kablowych w powiecie olkuskim
2021-01-28

Z upoważnienia wojewody małopolskiego Łukasza Kmity właśnie została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę elektroenergetycznych sieci kablowych w miejscowości Zederman w powiecie olkuskim. Inwestycja ma na celu m.in. poprawę jakości energii elektrycznej dostarczanej do mieszkańców tej miejscowości.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowana elektroenergetyczna sieć kablowa o długości 112 metrów oraz dwa obwody elektroenergetyczne sieci kablowej o długościach po 122 metry. Inwestycja będzie realizowana w pasie drogi krajowej nr 94. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie.

To przykład inwestycji procedowanych w Wydziale Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, które bezpośrednio wpływają na codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Tego typu inwestycjami o celu publicznym są te dotyczące rozwoju sieci elektroenergetycznych, jak równiez np. gazowej. Miesięcznie nasi pracownicy wydają po kilka lub kilkanaście takich decyzji w skali Małopolski.


20210128 Decyzja WI20210128 Decyzja WI 20210128 Decyzja WI
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj