Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w powiecie oświęcimskim oraz gorlickim
2020-12-19

Parlamentarzyści oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazali czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czterem gminom z powiatu gorlickiego i dwóm gminom z powiatu oświęcimskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm RP Rafał Bochenek i Krzysztof Kozik.

- Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego poprzez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wspiera inwestycje, które mają charakter strategiczny dla Mieszkańców Małopolski. Cieszę się, że przyznane środki zostaną wykorzystane na tak ważne dla lokalnej społeczności inwestycje. Rząd na czele z Premierem wspiera wszystkie samorządy, niezależnie od preferencji politycznych. Jest to przykład odpowiedzialnej polityki, dzięki której Małopolanom będzie się żyło lepiej. Jestem przekonany, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie istotnym elementem w tych ciężkich czasach, wspierającym rozwój gospodarczy także w przyszłym roku – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Poranna uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Zatorze. Czeki z rąk parlamentarzystów oraz wojewody Łukasza Kmity odebrali tam samorządowcy z gmin Brzeszcze i Zator. 1 890 000 zł to dofinansowanie, które z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma gmina Brzeszcze. Do Zatora trafi zaś kwota 8 834 644,80 zł.

Po południu natomiast parlamentarzyści, wojewoda Łukasz Kmita oraz samorządowcy z regionu gorlickiego spotkali się w Urzędzie Gminy Łużna. Tam czeki otrzymali przedstawiciele następujących jednostek:
•       gminy Bobowa – dofinansowanie w wysokości 4 000 000 zł,
•       gminy Łużna – dofinansowanie w wysokości 4 178 171 zł,
•       gminy Ropa – dofinansowanie w wysokości 1 000 000 zł,
•       gminy Uście Gorlickie – dofinansowanie w wysokości 1 000 000 zł.

Wśród inwestycji, które w powiatach gorlickim i oświęcimskim zostaną zrealizowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, są zarówno przebudowa szkoły i przedszkola, budowa boiska sportowego i ścieżki rowerowej, jak i przebudowa dróg lokalnych czy rewitalizacja centrum Bobowej. Są to zatem projekty, które nie tylko poprawiają komfort codziennego życia Mieszkańców, ale także podnoszą poziom ich bezpieczeństwa.20201219 RFIL powiat oświęcimski 20201219 RFIL powiat oświęcimski 20201219 RFIL powiat oświęcimski 20201219 RFIL powiat oświęcimski 20201219 RFIL powiat oświęcimski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj