O sytuacji pogodowej w Małopolsce
2020-06-22

Zasiłki dla osób poszkodowanych wskutek ostatnich gwałtownych opadów deszczu, zaangażowanie służb i szacowanie strat wyrządzonych przez żywioł były głównymi kwestiami poruszonymi w rozmowie z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem w programie TVP3 Kraków „Tematy dnia”.

Wojewoda przestawił aktualną sytuację związaną ze skutkami ulewnych deszczy, z jakimi mieliśmy do czynienia w minionych dniach.

- Weekend przyniósł intensywne opady zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę. Spowodowało to lokalnie w trzech powiatach – limanowskim, bocheńskim i myślenickim – duże straty w 9 gminach. Żeby odbudować infrastrukturę, potrzebne są wymierne działania, wsparcie finansowe, które popłynie do samorządów i mieszkańców. My te zadania już realizujemy – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Od poniedziałku samorządy, które ucierpiały podczas powodzi, składały wnioski o wypłaty zasiłków celowych w kwocie do 6 tysięcy złotych.

- Natychmiast po złożeniu wniosków przez wójtów wypłaciliśmy środki finansowe dla 217 gospodarstw na kwotę prawie 1,1 mln. Liczę na to, że samorządowcy szybko przeprocedują wnioski na uszkodzenia budynków, by również i te wypłaty szybko ruszyły – dodał wojewoda Piotr Ćwik.

"Tematy Dnia" w TVP3 Kraków

20200622 Tematy dnia20200622 Tematy dnia_1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj