Szkoła Podstawowa w Grodkowicach będzie miała nową salę gimnastyczną
2020-06-08

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego gmina Kłaj otrzymała ponad 1,5 mln złotych z ogólnej rezerwy budżetowej na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Grodkowicach.

Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył wójtowi gminy Kłaj Zbigniewowi Strączkowi promesę potwierdzającą przyznanie środków na ten cel. W wydarzeniu uczestniczyła również poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, która przekazała symboliczny czek.

– Dofinansowanie inwestycji realizowanych przez samorządy ze środków budżetu państwa to dowód na owocną współpracę władz samorządowych z rządem. Dzięki temu możliwa jest realizacja inwestycji, które są szczególnie ważne dla społeczności lokalnej. Przykładem jest chociażby budowa sali gimnastycznej przy szkole w Grodkowicach. Gratuluję Panu Wójtowi i dziękuję wszystkim zaangażowanym w pozyskanie dofinansowania – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
 
– Przekazana dziś promesa ze środkami z ogólnej rezerwy budżetowej przyczyni się poprawienia bazy sportowej i szkolnej w gminie Kłaj. Z tych obiektów będzie mogła korzystać młodzież i cała lokalna społeczność. Trzeba podkreślić, że tego rodzaju inwestycje są w tym trudnym czasie bardzo ważne – mówiła poseł Urszula Rusecka.
 
– Przyznana nam dotacja na budowę sali gimnastycznej jest dla nas bardzo ważna, ponieważ jest to szkoła integracyjna. Dzięki temu dzieci nie będą musiały dojeżdżać oddaloną o 5 km halę sportową. Tym samym ziści się marzenie nie tylko uczniów tej szkoły i ich rodziców, ale również mieszkańców Grodkowic i całej gminy – mówił wójt gminy Kłaj Zbigniew Strączek.

20200608 gm. Kłaj promesa sala gimnast 20200608 gm. Kłaj promesa sala gimnast 20200608 gm. Kłaj promesa sala gimnast 20200608 gm. Kłaj promesa sala gimnast 20200608 gm. Kłaj promesa sala gimnast 20200608 gm. Kłaj promesa sala gimnast
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj