Wojewoda Piotr Ćwik w porannej rozmowie z portalem lovekrakow.pl
2020-05-05

Gotowość Małopolski do kolejnego etapu „odmrażania” gospodarki, wsparcie dla żłobków i przedszkoli, zapasy środków ochrony osobistej oraz przygotowania do wyborów prezydenckich – to tematy poruszone przez redaktora naczelnego portalu lovekrakow.pl Patryka Salomona w dzisiejszej porannej rozmowie z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem.

– Od jutra, od 6 maja można otwierać żłobki i przedszkola. Zbieramy informacje od samorządów. Część z nich, szczególnie te mniejsze, decyduje się na otwarcie tych placówek. (…) My natomiast, jako strona rządowa, zapewniliśmy wsparcie dla żłobków i przedszkoli, dostarczając do wszystkich organów prowadzących, nie tylko samorządowych, środki do dezynfekcji – mówił wojewoda Piotr Ćwik. W Małopolsce w ramach pierwszej transzy rozdysponowano około 45 tys. litrów płynów do dezynfekcji, który został rozwieziony przez służby mundurowe.

Wojewoda podkreślił, że decyzję o wznowieniu działalności żłobka czy przedszkola podejmuje organ prowadzący. Termin uruchomienia tych placówek powinien być zależny od ich właściwego przygotowania, uwzględniającego ściśle określone warunki sanitarne.

Rozmowa dotyczyła również m.in. zapasów środków ochrony osobistej.

– Mamy duże zapasy środków ochrony osobistej, które są sprowadzane za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych. Zaopatrujemy domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja. Środki trafiają też bezpośrednio do szpitali – mówił Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

20200505 lovekrakow 20200505 lovekrakow 20200505 lovekrakow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj