Z myślą o polskiej edukacji
2020-02-18

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, gdzie odbyła się uroczystość otwarcia rozbudowanej części szkoły. Podczas wizyty w Małopolsce szefowi rządu towarzyszył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Premier M. Morawiecki zaznaczył, że takie inwestycje są realizowane nie tylko w Woli Filipowskiej, ale także w setkach innych miejsc. Wyraził nadzieję, że dzięki temu dla wielu dzieci otwierają się wrota nauki i Polska może się rozwijać.

Premier podkreślił, że zrównoważony rozwój jest wtedy, kiedy mniejsze miejscowości są tak samo traktowane, jak większe miasta. Temu miała właśnie służyć ta inwestycja – podsumował.

Dzięki rozbudowie szkoła zyskała dodatkowo ponad 800 m2 powierzchni użytkowej. Dobudowano m.in. 5 sal przedszkolnych, 6 sal lekcyjnych, szatnie, oraz pokój nauczycielski.

Na zakończenie wizyty szef rządu spotkał się z seniorami z Żabna, by wspólnie świętować planowane w najbliższym czasie otwarcie Klubu Seniora, którego podopieczni będą mogli brać udział w zajęciach o charakterze edukacyjnym, aktywizującym społecznie, oraz sportowo-rekreacyjnym.

Źródło: KPRM


Szkoła_Wola_Filipowska_Seniorzy Szkoła_Wola_Filipowska_Seniorzy Szkoła_Wola_Filipowska_Seniorzy Szkoła_Wola_Filipowska_Seniorzy Szkoła_Wola_Filipowska_Seniorzy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj