„Środa z profilaktyką” w delegaturze MUW w Tarnowie
2020-01-15

„Środa z profilaktyką” to akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, która zachęca wszystkich do regularnego kontrolowania stanu zdrowia. Małopolski Urząd Wojewódzki ponownie przyłączył się do tej akcji. Tym razem Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ zorganizował badania dla naszych pracowników i klientów w delegaturze MUW w Tarnowie.

Chętni mogli sprawdzić ciśnienie krwi, poziom glukozy czy wykonać USG stawów. Wszystko bezpłatnie i pod okiem specjalistów.

- Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego jeśli jest okazja, by skorzystać ze specjalistycznych badań, to trzeba to robić. Bardzo ważne są też nawyki żywieniowe. Takie akcje jak „Środy z Profilaktyką” stanowią doskonałą okazję do tego, aby zastanowić się nad tymi nawykami i nad zmianą stylu życia – mówi wicewojewoda Zbigniew Starzec, który również poddał się badaniom.

Stoisko Narodowego Funduszu Zdrowia odwiedziło ponad 100 pracowników Urzędu i gości odwiedzających delegaturę MUW w Tarnowie. Oprócz wykonania wspomnianych badań można było też dowiedzieć się, czym jest e-recepta oraz założyć profil zaufany. Odwiedzający uzyskiwali również informacje o prawidłowych wzorcach zdrowego stylu życia. Mogli się dowiedzieć, dlaczego w zapobieganiu groźnym konsekwencjom chorób tak ważne są regularne badania i stałe kontrolowanie czynników ryzyka.

Podczas dzisiejszej akcji Narodowy Fundusz Zdrowia stawiał na profilaktykę otyłości, w ramach której każdy mógł obliczyć swoje BMI. Wynik ten pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy dana osoba ma problem z otyłością. Każdy chętny mógł sprawdzić również skład masy swojego ciała w specjalnym analizatorze.

20200115 Środa w Tarnowie 20200115 Środa w Tarnowie 20200115 Środa w Tarnowie 20200115 Środa w Tarnowie 20200115 Środa w Tarnowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj