Pełen atrakcji piknik wakacyjny #RodzinaSercemMałopolski już za nami
2019-07-12

– Chcemy, żeby rodzina była sercem Małopolski. Od początku nasze działania były właśnie na to nastawione. Dzisiejszy piknik wakacyjny w Skawinie potwierdza, że najwspanialszy czas to czas spędzony w gronie rodziny, z bliskimi. Dziękuję wszystkim służbom, które były obecne na pikniku, a które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas pikniku wakacyjnego #Rodzina Sercem Małopolski.

Dziś Rynek w Skawinie zamienił się w wesołe miasteczko, pełne atrakcji. Na najmłodszych czekało specjalna strefa gier i zabaw „Rodzina 500 Plus” przygotowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Cieszyła się ona szczególną frekwencją wśród dzieci. Rodzice mogli natomiast w punkcie informacyjnym poznać nowe zasady rozszerzonego programu „Rodzina 500 Plus”.


W organizację wydarzenia włączyły się również służby podległe wojewodzie. Przygotowały one swoje stanowiska pełne niespodzianek i atrakcji, jak choćby m.in. strażackie samochody ratowniczo-gaśnicze, radiowozy policyjne, miasteczko rowerowe oraz sprzęt wojskowy. Były też stanowiska Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie i Pogotowia Ratunkowe im. Siegfrieda Greinera w Skawinie. Mogliśmy również zobaczyć pokaz specjalny w wykonaniu funkcjonariusza Straży Granicznej oraz psa patrolowo-obronnego.

DSC_0752DSC_0662DSC_0677DSC_0748DSC_0713DSC_0773DSC_0797DSC_0959DSC_0909DSC_0853piknik Skawina
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj