Małopolskie samorządy otrzymały promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej
2018-04-11
Województwo małopolskie wielokrotnie zmagało się ze skutkami klęsk żywiołowych. Jeszcze do tej pory w wielu miejscach pozostały do naprawienia szkody wyrządzone przez powódź z 2010 roku. Remontów wymagają też drogi czy mosty uszkodzone wskutek intensywnych opadów atmosferycznych, które miały miejsce w 2016 czy 2017 roku.

Dlatego Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, podjął decyzję o przyznaniu środków finansowych i podpisał promesy dla jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego w kwocie 33 190 000 zł na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie promes z udziałem ministra Joachima Brudzińskiego oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika.

– Z największą satysfakcją podpisałem przekazane dziś promesy. Jestem spokojny, że te środki będą wydane rozważnie. To, z jakim zaangażowaniem wojewoda małopolski Piotr Ćwik zabiegał o dodatkowe środki dla gmin i powiatów z Małopolski, potwierdza dobrą współpracę rządu z samorządem terytorialnym. Chcemy być wsparciem dla władz lokalnych w sytuacjach trudnych i kryzysowych – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Szef MSWiA wspomniał też, że decyzją premiera Mateusza Morawieckiego rząd przeznaczył dodatkowe 500 mln zł na dofinansowanie budowy i remontu dróg lokalnych. Sama Małopolska otrzyma z tej puli dodatkowe 36 mln zł.

- Gratuluję wszystkim małopolskim samorządom, które otrzymały promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej. Życzę, aby inwestycje udało się jak najszybciej zrealizować. Z pewnością są one przez mieszkańców bardzo wyczekiwane – zwłaszcza te dotyczące szkód związanych z powodzią i opadami z 2010 roku. Niech to będzie jasny sygnał dla wszystkich samorządów, że w trudnych chwilach gminy i powiaty mogą liczyć na wsparcie rządu. Na pogodę oczywiście nie mamy wpływu, ale wspólnymi siłami możemy odbudowywać uszkodzone drogi i mosty. To nasz obowiązek: być w trudnych chwilach z mieszkańcami – zarówno podczas opadów, jak i wtedy, gdy przestanie padać i trzeba przystąpić do napraw – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Małopolskie promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej
20180411 promesy infr komunalna 120180411 promesy infr komunalna 220180411 promesy infr komunalna 320180411 promesy infr komunalna 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj