O nadziei głoszonej z uśmiechem i otwartymi ramionami
2016-07-31
Campus Misericordiae pożegnał papieża Franciszka. Uroczysta msza posłania zgromadziła rzesze pielgrzymów z całego świata, którzy przybyli tam, aby usłyszeć umacniające słowa – dające nadzieję i pomagające podejmować właściwe decyzje. Takich słów w homilii Ojca Świętego nie zabrakło.

Usłyszeliśmy m.in., że warto mówić nie „dopingowi sukcesu za wszelką cenę i narkotykowi myślenia tylko o sobie i swojej wygodzie”. Po raz kolejny papież Franciszek zapewnił nas też, że „nie ma człowieka bez znaczenia, ale wszyscy jesteśmy umiłowani i ważni”. Szczególnie znamienne były słowa: „Mogą was osądzać, że jesteście marzycielami, bo wierzycie w nową ludzkość, która nie godzi się na nienawiść między narodami, nie postrzega granic krajów jako przeszkody i zachowuje swoje tradycje bez egoizmu i resentymentów. Nie zniechęcajcie się: z waszym uśmiechem i otwartymi ramionami głosicie nadzieję i jesteście błogosławieństwem dla jednej rodziny ludzkiej, którą tutaj tak dobrze reprezentujecie!”.

W mszy świętej posłania uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, premier Beata Szydło, liczni przedstawiciele Rady Ministrów, a także wojewoda Józef Pilch i wicewojewodowie Józef Gawron oraz Piotr Ćwik. Był obecny również prezydent Panamy Juan Carlos Varela Rodriguez – to ten kraj, jak ogłosił Ojciec Święty, będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży 2019.
Brzegi_koniecIBrzegi_koniecIIBrzegi_koniecIIIBrzegi_koniecIVBrzegi_koniecVBrzegi_koniecVIBrzegi_koniecVIIBrzegi_koniecVIIIBrzegi_koniecIXBrzegi_koniecXBrzegi_koniecXIBrzegi_koniecXIIBrzegi_koniecXIIIBrzegi_koniecXIV
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj