2018-09-19
Jest umowa na budowę dwujezdniowej Zakopianki do Nowego Targu
Dziś podpisano umowę na projekt i budowę dwujezdniowej drogi krajowej nr 47, czyli popularnej Zakopianki, od Rdzawki do Nowego Targu. W uroczystości wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Podpisaniem umowy na budowę Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL, który w 2015 r. wstrzymał realizację tego odcinka. Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem dbałości naszego rządu o równomierny rozwój wszystkich regionów Polski - powiedział minister A. Adamczyk.
2018-09-19
Pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”!
Premier Mateusz Morawiecki zaprasza na pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Uroczystości odbędą się w niedzielę 23 września 2018 r. w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie.

Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość jest doskonałą okazją do pokazania wdzięczności polskiej wsi i rolnikom – za ich pracę i wsparcie, jakie przez stulecia nieśli Rzeczpospolitej. Zachęcamy do obejrzenia specjalnego zaproszenia przygotowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

2018-09-19
Zobaczyć historię… Piknik #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA
Jaka była polska droga do Niepodległości i atmosfera roku 1918? Jakie były pierwsze lata w wolnym kraju? Jak wyglądali ludzie, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach i je współtworzyli?... 23 września 2018 r. na Rynku Głównym w Krakowie cofamy czas… Wspólnie będziemy mogli przeżyć niezwykły powrót do przeszłości! Serdecznie zapraszamy na piknik patriotyczny #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA! Organizatorem wydarzenia jest wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- W roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w szczególny sposób chcemy wrócić pamięcią do atmosfery listopadowych dni roku 1918, kiedy to nasza Ojczyzna narodziła się na nowo. Po 123 latach niewoli Polacy powiedzieli światu: oto jesteśmy, oto jest Polska. Jest, bo nigdy z serc i umysłów Polaków nie zniknęła… Przeżyjmy zatem jeszcze raz tę wyjątkową atmosferę roku 1918 i w niedzielę 23 września spotkajmy się na Rynku Głównym w Krakowie! Serdecznie zapraszam wszystkich na piknik #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA! – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
2018-09-19
M.in. o środkach na drogi lokalne i pikniku #NIEPODLEGŁA małoPOLSKA
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był dziś gościem porannej rozmowy w Radiu Kraków. Rozmawiano m.in. o przyjętym właśnie przez rząd projekcie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który w 2019 roku będzie dysponował ponad 6 mld zł.

- Trzeba zacząć od tego, że to największe w historii środki na remonty dróg samorządowych. W tym roku już był rekord - miliard 300 milionów. Premier obiecywał zwiększenie tej kwoty. Została zaproponowana kwota ponad 6 miliardów na rok następny. Czy wiemy jaka część z tego trafi do Małopolski? Na ten moment nie, ale wiemy jakie są potrzeby. W tym roku wydaliśmy już w ramach „adamczykówek” 57 milionów – mówił wojewoda.
2018-09-18
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP
W Wieliczce odbyło się dwudniowe wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP, którego tematem było funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy w województwie małopolskim. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Szacuje się, że w Małopolsce jest około 400 000 osób z niepełnosprawnością. Aktualnie w Małopolsce funkcjonuje 67 warsztatów terapii zajęciowej oraz 69 środowiskowych domów samopomocy. Stanowią one istotne wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
2018-09-18
Spotkanie Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego z Grupą PKP
Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i spółek Grupy PKP spotkali się dzisiaj z członkami Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. Tematem dzisiejszej wizyty europosłów były projekty rozwoju połączeń międzynarodowych pomiędzy UE a Azją, realizowane przez PKP Cargo i PKP LHS w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku; dyskusja nad wspólnym europejskim obszarem przewozów pasażerskich oraz kolejowe inwestycje, przekładające się na wzrost konkurencyjności tego środka transportu.

Przedstawiciele Komisji obejrzeli m.in. planowany do modernizacji dworzec Rzeszów Główny, a następnie pociągiem PKP Intercity udali się do Krakowa na Dworzec Główny, gdzie odbył się briefing prasowy, w którym uczestniczył również wicewojewoda małopolski Józef Gawron.
2018-09-18
Newsletter MRPiPS - bądź na bieżąco!
W tym tygodniu startuje newsletter Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami zapisz się już dziś.

Newsletter MRPiPS to zbiór najważniejszych informacji. Na skrzynki mailowe subskrybentów będzie trafiał raz w tygodniu. Obok ważnych zmian znajdą się tam poszerzone informacje, reportaże, raporty i opracowania niedostępne na naszej stronie internetowej.

- Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z informacjami dotyczącymi tematów, którymi zajmuje się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zachęcam do zapisania się do naszego newslettera. Znajdą się tam tematy dotyczące rodzin, pracy, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, pomocy społecznej – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do newslettera.
wstecz    do góry     drukuj