2017-08-16
O Muzeum generała Andersa, zabezpieczeniu medycznym i Zbiorniku Dobczyckim.
Podczas radiowego spotkania Wicewojewoda Józef Gawron potwierdził, że w okresie powakacyjnym planowane jest spotkanie w sprawie możliwości utworzenia w Krakowie muzeum poświęconego generałowi Władysławowi Andersowi.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące decyzji co do składu karetek w Krzeszowicach i w Krakowie Wicewojewoda wyjaśnił, na czym polegają zmiany dotyczące ilości funkcjonujących karetek S- specjalistycznych, z lekarzem w zespole, oraz P - podstawowych, bez lekarza, z ratownikami. „Jeśli chodzi o Rynek Podgórski (zamiana karetki typu S na P), mamy pozytywną opinię z Krakowa i województwa. Taki wniosek wojewoda podpisał. Zostało to kierowane do ministra zdrowia. Jak minister to podpisze to będzie zmiana. Zmiana zespołu „S” na „P” w Krzeszowicach została wstrzymana. Opinia starosty była negatywna. Przy takiej opinii wojewoda zatrzymał decyzję - konkludował wicewojewoda.
2017-08-11
Święto Wojska Polskiego
11 sierpnia br. w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego w Krakowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. W uroczystościach wziął udział Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, gości przywitał Dowódca Centrum Operacji Lądowych – Dowódca Komponentu Lądowego gen. bryg. Sławomir Kowalski. Podczas uroczystości dokonano dekoracji odznaczeniami resortu Ministra Obrony Narodowej „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” oraz wręczono wyróżnienia dla zasłużonych i oddanych służbie żołnierzy jak również pracowników resortu MON.
2017-08-11
14 sierpnia nie pracujemy
Zgodnie z zarządzeniem Beaty Kempy, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 14 sierpnia br. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej. Urzędy będą natomiast otwarte w sobotę, 9 września.

Zarządzenie w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla pracowników urzędów administracji rządowej dzień dotyczy rządowej administracji centralnej (ministerstwa i urzędy centralne) oraz terenowej (m.in. urzędy wojewódzkie, administracja skarbowa, nadzór budowlany, inspekcje i urzędy statystyczne). Przepisy zarządzenia nie mają zastosowania do administracji samorządowej (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin), w których czas pracy regulowany jest odrębnymi przepisami.

2017-08-11
41. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej
10.08 br. na Rynku w Krakowie zostały zainaugurowane 41. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. W symbolicznym otwarciu, poprzez przecięcie wstęgi wziął udział Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Targów, Wicewojewoda Józef Gawron dokonał uroczystego wręczenia odznaczeń państwowych w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczeni zostali: Pani Lucyna Batko, Pan Mieczysław Guzik, Pani Bogumiła Leśniak oraz Pan Kazimierz Nowak. To szczególne wyróżnienie zostało przyznane za osiągnięcia artystyczne oraz upowszechnianie sztuki ludowej.

2017-08-11
Eurovolley Poland 2017 na znaczkach pocztowych
10.08 br. w budynku Głównym Poczty Polskiej w Krakowie odbyła się uroczystość wprowadzenia do obiegu znaczków pocztowych emisji „Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017”. W uroczystościach wziął udział Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

W ramach programu uroczystości został publicznie zaprezentowany znaczek pocztowy symbolizujący wydarzenie Eurovolley Poland 2017. Uroczystego odsłonięcia dokonali członkowie Drużyny Reprezentacji Polski Mężczyzn w Piłce Siatkowej.

2017-08-10
Jak przetrwać upały?
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że na terenie województwa małopolskiego obowiązuje ostrzeżenie 3 stopnia w związku z wysokimi temperaturami. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, temperatura w dniach od 10 sierpnia do 11 sierpnia br. może przekroczyć 35 stopni a lokalnie może nawet osiągnąć 38 stopni! Tak wysokie temperatury stają się niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia.

Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Niewątpliwie, upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy.

2017-08-10
Wojewódzki etap XXI edycji Konkursu „Polski Producent Żywności”
W dniu 9 sierpnia 2017 roku odbył się etap wojewódzki XXI edycji Inicjatywy Pozytywistycznej „Polski Producent Żywności”. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Produkty zgłoszone do Konkursu zostały ocenione przez Kapitułę Konkursową oraz odbyło się posiedzenie w celu wyłonienia firm nominowanych do tytułu „Polski Producent żywności 2017”. Jednym z członków kapituły był wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Celem przedsięwzięcia jest wyróżnianie i promocja najlepszych polskich producentów żywności, oraz zwracanie uwagi konsumentów na wyroby charakteryzujące się najwyższą jakością. Inicjatywa zakłada ścisłe współdziałanie ze wszystkimi organizacjami, instytucjami i osobami, którym leży na sercu rzeczywiste dobro polskiego rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy

wstecz    do góry     drukuj