Oprogramowanie Użytkowe POMOST jest systemem informatycznym dedykowanym dla Jednostek Organizacyjnych Pomocy Społecznej, wspomagającym działalność Systemu Pomocy Społecznej w realizacji ustawowych zadań. System gromadzi i przetwarza informacje o działaniach podejmowanych na wszystkich poziomach organizacyjnych SPS w celu właściwego planowania i realizacji polityki społecznej państwa.
 
Pakiet poprawek 20-0.2 do Oprogramowania Użytkowego POMOST  << powrót

Jak informuje serwis ComputerLand udostępniony jest pakiet poprawek do Oprogramowania Użytkowego POMOST dla poziomów OPS, PCPR, MOPR i ich Filii (odpowiednio o pełnym oznaczeniu wersji O-1.2-20-0.2, P-1.2-20-0.2, M-1.2-20-0.2), zawierający 20 wymienionych niżej poprawek do oprogramowania.
Proszę jednostki korzystające z Oprogramowania Użytkowego POMOST o zapoznanie się z poniższymi treściami i zastosowanie pakietu.

Przekazane za serwisem ComputerLand
.......z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace nad nowym pakietem poprawek 20-0.2 do Oprogramowania Użytkowego POMOST przeznaczonego dla poziomów OPS, PCPR, MOPR i ich Filii (odpowiednio o pełnym oznaczeniu
wersji O-1.2-20-0.2, P-1.2-20-0.2, M-1.2-20-0.2).

W pakiecie zamieściliśmy formularze umożliwiające wykonanie sprawozdań wymaganych przez MPiPS. Są to:
- nowy formularz DOŻYWIANIE w wersji 1.2 umożliwiający przygotowanie sprawozdania statystycznego z programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania";
- nowa wersja formularza MK1/MK2 wersja 1.2.
Wykonane w oparciu o formularze sprawozdania podlegają przesyłom do jednostek nadrzędnych w określonych terminach.

Równocześnie zwracamy Państwu uwagę, że dla poprawnego zweryfikowania i przesłania wykonanych sprawozdań należy uzupełnić moduł gSAC 1.1 o nowe formularze sprawozdań oraz Reguły, pobierając je ze strony https://158.66.1.82:8443/Pomost/pliki
Wersja 20-02 zawiera następujące zmiany:
1. Dla wszystkich sprawozdań wysyłanych do województw, umożliwiono edycję wartości komórek bezpośrednio na formularzu sprawozdania. Służy do tego nowa pozycja menu / ikona ?Edycja w XML? na oknie sprawozdań gotowych.
2. Po ustawieniu wartości lokalnego parametru systemowego ?Zakończenie decyzji bez odpłatności?, można zakończyć realizację świadczeń niefinansowych (np. usług opiekuńczych) bez konieczności rejestracji w systemie informacji o realizacji odpłatności.
3. Podczas realizacji posiłków lub usług opiekuńczych za pomocą automatu, pokazano tylko te instytucje lub osoby, dla których istnieją decyzje do realizacji.
4. Dla potrzeb sprawozdania statystycznego z programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" (formularz "DOŻYWIANIE") umożliwiono zarejestrowanie szacunkowej liczby osób nie objętych pomocą. W tym celu dodana została nowa pozycja w roli "Obsługa klienta" w menu "Pomocnicze Dane" -> "Osoby nieobjęte dożywianiem".
5. Dla potrzeb sprawozdania statystycznego z programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" (formularz "DOŻYWIANIE") umożliwiono zarejestrowanie kosztów tworzenia lub doposażania punktów przygotowywania lub wydawania posiłków. W tym celu dodana została nowa pozycja w roli "Obsługa klienta" w menu "Świadczenia" -> "Realizowane" -> "Realizacje niefinansowe" -> "Koszty programu dożywiania".
6. Można uzupełnić dane instytucji realizującej posiłki, np. szkoły o dodatkowy typ instytucji, a mianowicie "stołówka" w celu prawidłowego wyliczenia sprawozdania "DOŻYWIANIE". Można również określić rok uruchomienia tej instytucji w ramach programu dożywiania.
7. Wprowadzono dodatkowe kontrole kwot przyznawanych zasiłków stałych, jako element zabezpieczający przed błędami w sprawozdaniach MK1/MK2 i MPiPS-03.
8. Przed wykonaniem sprawozdania DOŻYWIANIE dodano ostrzeżenie o sytuacji, która mogłaby doprowadzić do obliczenia nieprawidłowej liczby świadczeń w tym sprawozdaniu. Po uzyskaniu tego ostrzeżenia można skorzystać z nowego
okna ?Korekta liczby posiłków? w roli Administrator, w celu sprawdzenia liczby świadczeń ze stanem rzeczywistym i ewentualnej poprawy.
9. Dostosowano wydruk realizacji posiłku od strony instytucji do zmian w programie dożywiania.
10. Wprowadzono świadczenia związane z programem dożywiania do struktury formularza WYKON-REZER z pokazaniem kwoty "z dotacji". Oczywiście nadal można przy użyciu parametrów otrzymać szczegółową informację o każdym typie tych świadczeń.
11. Automaty dla posiłków i usług opiekuńczych rozszerzono o funkcję odwracania zaznaczenia (CTRL-O)
12. Umożliwiono wydawanie zaświadczeń o niepobieraniu świadczeń.
13. Na wydruku specyfikacji bankowej dla świadczeń z dożywiania w formie zasiłków celowych są skumulowane kwoty świadczenia.
14. Udostępniono raport z realizacji świadczeń zarejestrowanych w Zbiorze Centralnym, dostępny w oknie "Danych o realizacji świadczeń" Zbioru Centralnego. Raport ma pomóc w określeniu przyczyn dla których wyliczona przez system zgodność świadczeń zrealizowanych w OU POMOST i podanych w sprawozdaniu RB-28S przekracza 110%. Przekroczenie tego procentu, zgodnie z aktualnymi wytycznymi MPiPS, skutkuje "nie zaliczeniem" poprawności Zbioru
Centralnego.
15. Na wydruku decyzji przyznającej usługi opiekuńcze umożliwiono umieszczenie liczby dni oraz stawek osobno dla dni roboczych i osobno dla świątecznych.
16. W Niebieskiej Karcie umożliwiono zarejestrowanie sprawcy przemocy z poza rodziny.
17. Umożliwiono parametryzację wydruku I części wywiadu środowiskowego: z podziałem stron wg rozporządzenia lub bez podziału (wydruk zajmuje wtedy mniej stron).
18. Poprawiono drukowanie kwoty środków własnych na wydruku listy wypłat zasiłków okresowych.
19. Poprawiono działanie raportu ze świadczeń w przypadkach gdy świadczenie składa się z dotacji i środków własnych.
20. Podano wydruk przelewu bankowego niekumulowanego - ta funkcjonalność była przed wersją 20.
Pakiet zbiera również najistotniejsze poprawki udostępnione użytkownikom w formie dedykowanych pakietów poprawek do wersji 20-0.0 oraz po pakiecie PP001 wspólne dla wszystkich użytkowników.

Sposób obsługi nowych świadczeń znajdą Państwo w umieszczonej na stronie dokumentacji do pakietu 20-0.2. Dodatkowo w umieszczonym na stronie dokumencie znajdą Państwo algorytm wyliczania sprawozdania DOŻYWIANIE w OU POMOST

Przed rozpoczęciem instalacji pakietu należy koniecznie wykonać kopię bazy oraz wczytać 31 zestaw słowników centralnych. Pakiet należy zainstalować na każdej stacji roboczej (na pierwszej system uruchamia proces przekodowania, a na pozostałych jedynie zastąpi pliki wykonywalne). Baza danych na serwerze powinna być uruchomiona.
Pakiet 20-0.2 można zainstalować zarówno na wersji 20-0.0, jak i 20-0.0 z zainstalowanym pakietem PP001.
Oto link, który umożliwią pobranie oprogramowania: Uwaga - plik jest bardzo duży.
ftp://www:!www!@ftp.puls.computerland.pl/20_0_0_PP002.exe

Plik instalacyjny oraz dokumentację można pobrać również bezpośrednio ze strony http://pomost.computerland.pl po zalogowaniu się.
W razie problemów można kontaktować się z serwisem: email: hd.pomost@computerland.pl , tel: 081 749 55 91.

(NSQ)
ostatnia zmiana:
2006-03-31 r.

Strona główna