2024-04-16
Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar przemawia do seniorów podczas spotkania w Andrychowie. Po prawej stronie wojewody stoi burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Z tyłu stoi biała ścianka z kolorowym logiem i napisem ANDRYCHÓW.eu oraz granatowy roll-up z orzełkiem i napisem WOJEWODA MAŁOPOLSKI.

W ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2024, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy 60 mln zł na inicjatywy wspierające seniorów. Dofinansowanie otrzyma 758 projektów z całej Polski, w tym wszystkie, które rekomendował wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Do Małopolski trafi prawie 5,8 mln zł dla 80 projektów.

Wyniki naboru wojewoda Krzysztof Jan Klęczar przedstawił dziś w Urzędzie Miasta Andrychów podczas spotkania z seniorami. Gospodarzem wydarzenia był burmistrz Tomasz Żak.

2024-04-15
Na zdjęciu stoją wszystkie odznaczone osoby, wśród nich wicewojewoda Elżbieta Achinger. Na ekranie za nimi widać flagę Polski, obok niej napis: Wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych. Po obu stronach ekranu stoją naprzemiennie flagi Polski i Unii Europejskiej.

Przy Basztowej 22 w Krakowie zebrali się dziś przedstawiciele małopolskiego środowiska medycznego. Zostali oni bowiem uhonorowani za swój wkład w ochronę zdrowia. Odznaczenia państwowe wręczyła im I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger. Dekoracji odznaczeniami resortowymi dokonał wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

– Praca na rzecz ochrony zdrowia to swego rodzaju misja, która nierzadko wymaga wielu poświęceń. Bardzo się cieszę, że możemy się dziś spotkać, by wspólnie docenić Państwa zaangażowanie i wysiłek wkładany w ratowanie zdrowia i życia Małopolan. Przyznane odznaczenia to wyraz uznania i wdzięczności za trud codziennej pracy. Umiejętność radzenia sobie w obliczu wielu wyzwań to wyraz determinacji i profesjonalizmu, które zasługują na docenienie. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym i życzę dalszych sukcesów, a także niesłabnącej energii do dalszego działania – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

2024-04-15
Zdjęcie wykonane w Wieliczce podczas uhonorowania najlepszych kierowców ORLEN OIL 8. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.Na zdjęciu I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger, obok burmistrz miasta i gminy Wieliczka Artur Kozioł podczas wręczania pucharów.

Najlepsi i najbardziej znani kierowcy rajdowi i wyścigowi ponownie rywalizowali na odcinkach zlokalizowanych na terenie powiatu wielickiego. Zmagania zgromadziły tysiące entuzjastów tego wyjątkowego sportu, którzy dopingowali zawodników z ogromną mocą. W niedzielne popołudnie w Solnym Mieście w Wieliczce uhonorowano najlepszych sportowców.

W uroczystości uczestniczyła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

- Wspaniała atmosfera Memoriału, wysoki poziom rywalizacji i niezapomniane emocje – to wszystko składa się na wydarzenie, które jest jedną z wizytówek miasta. Właśnie dzięki takim inicjatywom tworzy się przestrzeń do integracji międzypokoleniowej, wzmocnienia więzi lokalnej społeczności i lepszego poznania środowiska sportowego. Serdecznie gratuluję organizatorom i wszystkim, którzy stanęli do rywalizacji – mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

2024-04-13
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

- 81 lat temu oczy świata zwróciły się w stronę mało znanej jak dotąd rosyjskiej wsi. Ze zdumieniem i niedowierzaniem śledzono doniesienia niemieckiej agencji Transocean ogłaszającej odkrycie masowych grobów. Katyń miał stać się symbolem bestialskiego mordu na oficerach Wojska Polskiego, nadając bezpowrotnie nowe oblicze miejscowym lasom. Składamy dzisiaj hołd wszystkim ofiarom masowych egzekucji dokonanych przez NKWD w 1940 r. – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

W Krakowie odbyły się dzisiaj uroczystości patriotyczne upamiętniające Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Organizatorami byli: wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filip Musiał oraz prezes zarządu Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie Jacek Wawszczak.

2024-04-13
Spotkanie wielkanocne z seniorami w Wieliczce. Na zdjęciu wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger podczas rozmów

Pozostając w duchu Świąt Wielkiejnocy, spotkali się członkowie Związków Emerytów i Rencistów w Wieliczce. Życzenia przekazała seniorom I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Każda okazja jest dobra do spotkań, szczególnie okres okołoświąteczny. Tę okazję wykorzystali wieliccy seniorzy, którzy jeszcze raz postanowili zatrzymać się w pędzie codzienności i spędzić miło czas podczas wielkanocnego spotkania. Nestorzy z Wieliczki są świetnie zorganizowani i wnoszą wiele w życie miasta. Spotkania z Państwem to zawsze ogromna przyjemność i możliwość czerpania z Waszej mądrości i doświadczenia. Życzę Wam wszystkiego dobrego – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

2024-04-12
Widok z góry na aulę Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z mównicy przemawia wojewoda Krzysztof Jan Klęczar. Po jego prawej stronie na stole stoją czarne, białe i zielone torby prezentowe z nagrodami oraz puchar. Z tyłu za wojewodą stoją ustawione obok siebie roll-upy sponsorów Olimpiady.

To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w Polsce. Od czasu pierwszej edycji w 1977 r. wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży. Do końca kwietnia trwają eliminacje okręgowe XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Podczas otwarcia zmagań w okręgu krakowskim uczniów do rywalizacji zagrzewał wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

– Dopiero stoją u progu dorosłości, a już mają szeroką wiedzę rolniczą. W obliczu nieustannie zmieniających się warunków klimatycznych, ekonomicznych i społecznych rolnictwo staje przed nowymi wyzwaniami i możliwościami. Dlatego też udział tych wszystkich młodych ludzi w tej olimpiadzie jest ważny i budujący. Ich pasja i determinacja dają nadzieję na lepszą przyszłość dla polskiej gospodarki. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia. Niech ta olimpiada będzie czasem inspiracji i zdobywania nowych doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

2024-04-11
Koncert w Willi Decjusza z okazji 15. rocznicy wstąpienia do NATO. Na zdjęciu wojewoda małopolski wraz z zaproszonymi gośćmi podczas hymnu

Chorwacja i Albania przystąpiły do NATO w 2009 r., w ramach szóstej rundy rozszerzenia, jako 27. i 28. państwa członkowskie Sojuszu. Dla upamiętnienia tych wydarzeń w Willi Decjusza w Krakowie odbył się koncert zorganizowany przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie oraz Instytut Kultury Willa Decjusza.

W wydarzeniu udział wzięli ambasadorowie Republiki Chorwacji Tomislav Vidosevic i Republiki Albanii Mimoza Halimi, wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz konsul honorowy Republiki Chorwacji Paweł Włodarczyk.

- Bezpieczeństwo każdego z państw członkowskich jest jednakowo istotne. W obliczu nowych wyzwań, które zmieniają się nieustannie, współpraca w ramach NATO staje się jeszcze ważniejsza. Dziś z radością świętujemy 15 lat Albanii i Chorwacji w strukturach Paktu Północnoatlantyckiego. W tym roku Polska także świętuje swój jubileusz w NATO. Cieszę się, że wspólnie stoimy na straży pokoju naszych państw, ale także całej organizacji. Dziś jest także szczególny dzień dla relacji polsko- chorwackich, ponieważ właśnie mijają 32 lata, odkąd między naszymi krajami nawiązane zostały stosunki dyplomatyczne – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

wstecz    do góry     drukuj